čtvrtek 19. srpna 2021

Čokoládový princ

Dovolte abych vám představila nejnovější přírůstek do naší lidsko-psí rodiny. No, není tak úplně nový, už u nás bydlí měsíc. Je to kluk a říkáme mu Cecil. Tedy my jsme chtěli Cecila, ale chovatelé zrovna byli u písmenka J, takže oficiálně jsme ho pojmenovali Jelzin (aby to bylo trošku podobné), a to má také zapsáno v PP.


Dovezli jsme si ho z Polska. Pokud má někdo nějaké připomínky ohledně jeho "nestandardní" barvy, tak nechť si laskavě nejprve přečte můj příspěvek Historie a původ bostonků, případně Kde se vzali barevní bostonci. U nás stále ještě nejsou barevní bostonci příliš známí, často slýchávám, že taková barva u bostonků není přirozená a že se tudíž jedná o křížence. Tak Vás můžu ubezpečit, že v USA se stále rodí dost barevných štěňátek a AKC jim bez problémů PP vystavuje. I předci našeho Cecila (i Lillinky) mají průkazy původu vystavené AKC. Z USA byli přivezeni do Anglie, kde jejich potomkům vystavil průkazy původu tamní Kennel Club. Z Anglie se pomalu šíří dál do Evropy, nyní tedy i k nám.

Cecil se u nás velmi rychle zabydlel. Zatím u žádného jiného plemene jsme se nesetkali s tím, že by si štěňátko tak rychle zvyklo v novém prostředí. Ani holky ani on vůbec netesknili, spíš naopak: Hned od začátku se tu chovali jako doma.

Postupně jsme ho seznámili s ostatními pejsky. Přijali ho mezi sebe a on si jejich společnost také zamiloval. Zatím ho však mezi ně dáváme jen pod dohledem. Přece jen je o dost menší a neradi bychom, aby mu v zápalu hry (nebo dokonce boje) některý ublížil. On ovšem tuto naši obezřetnost příliš nechápe a neustále se snaží dostat k nim.

s Bornem


A s Lillinkou

Žádné komentáře:

Okomentovat